موتور جستجوگر اخبار سراسر ایران. این سایت تمام اخبار ایران را همراه با منبع منتشر میکند و هیچ گونه مسئولیتی درباره مطلب منتشر شده ندارد.

نقش‌آفريني آزادگان در برنامه‌هاي سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي در استان البرز

خبرگزاری آریا - نقش‌آفريني آزادگان در برنامه‌هاي سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي در استان البرز

نقش‌آفريني آزادگان در برنامه‌هاي سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي در استان البرز

خبرگزاری آریا-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر اینکه 26 مردادماه یک روز تاریخی است که باید در جهت گرامیداشت این روز تلاش کرد، گفت: در همین راستا یک سلسله برنامه‌هایی با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی در استان البرز برگزار می‌شود که آزادگان عزیز و سرافراز نیز در اجرای این برنامه‌ها مشارکت دارند و ایفای نقش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری آریا، سلیمان رستمیان صبح روز 24 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی برگزار شد، با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران علی‌الخصوص خبرنگار شهید «محمود صارمی» و دیگر شهدای خبرنگار، نقش رسانه و خبرنگاران در پاسداشت ارزش‌های نظام و انقلاب و مسائل اجتماعی و فرهنگی را مؤثر و تأثیرگذار دانست و گفت: خبرنگاران زیادی در دوران دفاع مقدس به‌صورت گمنام در مناطق عملیاتی برای تهیه خبر حضور داشتند که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، نقش اصحاب رسانه در برهه‌ای از تاریخ ماندگان و ارزشمند است که امیدواریم بتوانیم با همکاری و حمایت از این قشر به آگاه‌سازی اقشار جامعه کمک کنیم.

اصحاب رسانه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب در جامعه ایفای نقش کنند

وی نقش اصحاب رسانه را در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده کشور مهم بیان کرد و عنوان کرد: اصحاب رسانه باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب در جامعه ایفای نقش کنند.

استان البرز از استان‌های پیشرو در عرصه ایثار و شهادت در کشور است

وی به جایگاه استان البرز در عرصه ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: استان البرز با تقدیم 5250 شهید، قریب به 13 هزار جانباز، 1054 آزاده سرافراز و 132 شهید مدافع حرم که همگی از سرمایه‌های اجتماعی استان البرز هستند از استان‌های پیشرو در عرصه ایثار و شهادت در کشور است، قبل از انقلاب نیز بزرگانی درراه اسلام و آرمان‌های اسلام و در راستای پی‌ریزی پیروزی انقلاب و جریان‌های مربوط به دفاع مقدس ایفای نقش کردند.

مقاومت، پایداری و تلاشی آزادگان در زندان‌های رژیم بعث عراق باعث خلق حماسه‌هایی ماندگار شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه بابیان اینکه 26 مردادماه روزی تاریخی است که برای همیشه در حافظه ملت ایران به‌عنوان روزی ارزشمند باقی خواهد ماند، تصریح کرد: مقاومت، پایداری و تلاشی که آزادگان در زندان‌های رژیم بعث عراق از خود نشان دادند باعث خلق حماسه‌هایی ماندگار شد، گواه این موضوع رزمندگانی هستند که در دوران اسارت زیر شکنجه‌های سربازان رژیم بعث عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

رستمیان ادامه داد: رزمندگان ما که به اسارت دشمن درآمدند اکثراً مجروح جنگی بودند و با همه مجروحیتی که داشتند در دوران اسارت بر اعتقادات و باورهای خود پایبند ماندند و حتی شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌های سربازان رژیم بعث عراق هم نتوانست ذره‌ای به باورها و اعتقادات آنان خدشه‌ای وارد کند.

وی در ادامه با اشاره به خاطره‌ای از اسیران عراقی در عملیات کربلای 10، تصریح کرد: رزمندگان ما با اسرای عراقی در ایران با رفعت و مهربانی برخورد می‌کردند اما اسرای ایرانی به بدترین شکل ممکن با اسرای ما برخورد می‌کردند و آنان را شکنجه می‌کردند، با مشاهده فیلم‌های ورود آزادگان به ایران متوجه خواهید شد که اسرای عراقی که ایران تحویل عراق داد به لحاظ جسمانی سالم بودند و در عوض اسرایی که عراق تحویل ایران داد ازلحاظ جسمی وضعیت خوبی نداشتند.

امروز باید در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، روحیه جهادی و انقلابی ایثارگران و آزادگان کشور را به نسل‌‌های امروز و آینده کشور منتقل کنیم

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز به نقش و جایگاه آزادگان در جامعه اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «اگر روزگاری من نبودم و اسیران برگشتند سلام من را به آنها برسانید و بگویید پدر پیرتان همیشه به فکر شما بود»، روحیه جهادی آزادگان سبب شد تا این عزیزان بعد از بازگشت به میهن اسلامی برای آبادانی و خدمت به کشور در دستگاه‌های اجرایی شروع به فعالیت کنند، امروز تعداد زیادی از آزادگان سرافراز کشورمان در مراکز علمی، درمانی و اجرایی مشغول فعالیت هستند و این ریشه در روحیه مجاهدت و ازخودگذشتگی این عزیزان دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: امروز باید در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، روحیه جهادی و انقلابی ایثارگران و آزادگان کشور را به نسل‌‌های امروز و آینده کشور منتقل کنیم و به آنان بگوییم که بلوک شرق و غرب در دوران دفاع مقدس به دنبال منافع خود، رژیم بعث عراق را تا دندان‌مسلح کردند، اما جوانان ایران با پشتوانه تقوا و روحیه ایثار و ازخودگذشتگی در مقابل آنها جانانه ایستادگی کردند، همه ملت ایران قدردان شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های بزرگوار آنان هستند.

رستمیان در ادامه با اشاره به اینکه استان البرز افتخار وجود 1054 آزاده سرافراز را دارد افزود: 19 شهید استان البرز از شهدایی هستند که در دوران اسارت و زیر شکنجه‌ها شربت شهادت را نوشیدند و 107 نفر از آزادگان نیز پس از بازگشت به میهن اسلامی فوت کرده‌اند.

نقش‌آفرینی آزادگان در برنامه‌های 26 مرداماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز در ادامه با تأکید بر اینکه 26 مردادماه یک روز تاریخی است که باید در جهت گرامیداشت این روز و تجلیل و زنده نگه‌داشتن رشادت‌های آزادگان سرافراز مهین اسلامی تلاش کرد، گفت: در همین راستا یک سلسله برنامه‌هایی با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی در استان البرز برگزار می‌شود که آزادگان عزیز و سرافراز نیز در اجرای این برنامه‌ها مشارکت دارند و ایفای نقش می‌کنند.

وی گفت: بر اساس دستور رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بایستی تمام دستگاه‌های اجرایی برای تجلیل از آزادگان برنامه‌هایی در روز 26 مردادماه داشته باشند.

رستمیان سرکشی از آزاده‌ها و برگزاری برنامه‌های تجلیل و گرامیداشت توسط دستگاه‌های اجرایی را ازجمله این برنامه‌ها برشمرد و گفت: بنیاد قرار است برای خانواده آزاده‌های متوفی همایشی را در مجموعه ایثار کردان با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار کند، تبلیغات محیطی و حضور آزادگان در مصلای نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه توسط تعدادی از این افراد از دیگر این برنامه‌های بزرگداشت آزادگان در استان البرز است.

دستگاه‌های اجرایی البرز نسبت به تغییر وضعیت ایثارگران اقدام کنند

رستمیان در بخش دیگر با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها باید به وظیفه قانونی خود درزمینه تبدیل وضعیت ایثارگران عمل کنند، گفت: این موضوع دارای مصوبه بوده و بودجه موردنیاز آن نیز تأمین‌شده است بنابراین کم‌کاری یا بی‌توجهی از سوی مسئولان به بهانه کمبود بودجه پذیرفتنی نیست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: از زمان ابلاغ این مصوبه تاکنون برخی از دستگاه‌ها همچون دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور، شهرداری و اداره کل حمل‌ونقل در تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در ارگان‌هایشان به خوبی عمل کرده‌اند ولی بعضی از دستگاه‌ها هنوز به بهانه‌هایی همچون گزینش این دستورالعمل را اجرایی نکرده‌اند.

وی بابیان اینکه اشتغال یکی از مشکلات جامعه امروز است، گفت: از زمان ابلاغ این مصوبه تاکنون 2 هزار و 621 نفر تبدیل وضعیت به‌صورت رسمی شده‌اند و تعدادی نیز در مرحله گزینش بوده و یا تعدادی هنوز مدارکشان احراز نشده است.

احداث موزه شهدای استان البرز نیازمند تزریق اعتبار است

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز در بخش دیگر به ساخت موزه شهدای امام‌زاده محمد (ع) کرج اشاره و اظهار کرد: آثار شهدا جمع‌آوری‌شده و تا زمان احداث موزه به شکل استاندارد و با نظارت‌های کارشناسی نگهداری می‌شود.

وی افزود: پیگیری‌هایی برای اخذ اعتبار احداث این موزه انجام شده اما با توجه به محدودیت تعریف پروژه‌های جدید هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم اما با اعتبارات خود بنیاد کار را آغاز کرده‌ایم و نقشه‌برداری و طراحی آن انجام‌شده است.

رستمیان با اشاره به درخواست تأمین اعتبار برای احداث موزه شهدا در سفر ریاست جمهوری گفت: در کنار این موضوع شورای شهر نیز اعتباری را برای احداث موزه مصوب کرده که امیدواریم که به‌زودی اختصاص دهند.

منبع خبر : www.aryanews.com

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
مهدی 2 ماه قبل
2

دوستان کسی درباره این خبر اطلاع بیشتری داره ؟

درخواست حذف خبر

این سایت یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده است، لذا منبع این خبر، وبسایت «www.aryanews.com» بوده و سایت ما مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، از طریق تماس با ما بالای سایت پیام دهید. لطفاً در صورتی که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

برای پاسخ کلیک کنید